کارگاه بازرسی مایع نافذ (سطح ۱ و ۲)

کارگاه بازرسی مایع نافذ - انجمن آهن و فولاد - شرکت پردیس فناوری کیش- کیش تک
اخبار و اطلاعیه

کارگاه بازرسی مایع نافذ (سطح ۱ و ۲)

کارگاه بازرسی مایع نافذ (سطح ۱ و ۲)

دپارتمان بخش فنی و مهندسی ؛

کیش تک با همکاری انجمن آهن و فولاد ایران کارگاه آموزشی کارگاه بازرسی مایع نافذ (سطح ۱ و ۲) “penetrant Testing (PT)” را در تاریخ های ۲۹ و ۳۰ مردادماه ۱۴۰۱ به صورت آنلاین برگزار ‌می نماید. این دوره توسط جناب آقای مهندس محسن فرهادی (کارشناس مهندسی فناوری بازرسی جوش، عضو انجمن جوش و بازرسی ایران (بیش از ۱۰ سال) ، عضو انجمن خوردگی ایران ، عضو شبکه متخصصین و مشاورین جوش و بازرسی جوش ایران ) ارائه خواهد شد .

تست مایعات نافذ (PT) نیز یکی دیگر از روشهای تستهای غیر مخرب (NDT) می باشد که می توان با آن عیوب سطحی و راه یافته به سطح را در فلز جوش پیدا کرد. این روش در پاس ریشه و پاسهای بعدی برای پیدا کردن عیوب سطحی و عیوب راه یافته به سطح و تعمیر این عیوب در جوش کاربرد  دارد در این روش یک مایع نافذ برای مدت مشخصی روی سطح قطعه اعمال می شود که در این مدت در اثر خاصیت موئینگی، مایع نافذ داخل عیوبی که در سطح باز شده اند نفوذ می کند. در مرحله بعدی مقدار اضافی مایع نافذ از روی سطح قطعه برداشته می شود، سپس قطعه خشک می شود و ماده ظهور بر روی سطح اعمال می شود. مایع نافذی که در داخل ناپیوستگی باقی مانده بود به وسیله ماده ی ظهور جذب شده و محل و اندازه و نوع ناپیوستگی را نشان می دهد. دقت کافی اعمال شود که مواد تشکیل دهنده مایع نافذ و ماده ی ظهور بر روی ماده قطعه مورد آزمایش اثر بدی نگذارند.

این روش یکی از بهترین روشها برای بازرسی انواع ترکهای سطحی (راه یافته به سطح) حفره های گازی، تورقها، عدم پیوستگی در لبه های رویی یا اتصالات مواد و هرگونه نشتی در اتصالات لوله ها و مخازن می باشد. این روش روی مواد آهنی و غیر آهنی، سرامیکها، محصولات متالورژی پودر، جوشها، شیشه و انواع پلاستیکها و مواد ترکیبی کاربرد دارد.

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴-۳۳۹۳۲۱۲۱-۰۳۱ انجمن آهن و فولاد ایران، داخلی ۱۹ تماس حاصل فرمائید.

در پایان دوره گواهینامه مربوطه از طرف انجمن آهن و فولاد ایران صادر خواهد شد.


ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

سامانه آموزش مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir

آمار سايت

  • 0
  • 1,447
  • 123
  • 456
  • 143
  • 534,080