مزایای سرویس به موقع پله برقی

escalator
اخبار و اطلاعیه

مزایای سرویس به موقع پله برقی

دپارتمان فنی‌و‌مهندسی کیش‌تک ؛

اگر مدتی را با دقت به پله برقی‌هایی که سر راهمان قرار دارند نگاه کنیم، به راحتی متوجه می‌شویم که عدم سرویس پله برقی و بازبینی منظم قطعات و وضعیت آن باعث شده تا با تعداد بسیار زیادی از پله‌های برقی خراب برخورد کنیم.

برخی از افراد معتقدند که به دلیل استفاده از ابزار و قطعات مرغوب و با کیفیت بالا در نصب، دیگر نیازی به سرویس پله برقی نیست. بر همین اساس این کار مهم را فراموش یا به آن بی‌توجهی می‌کنند.

همین مساله باعث می‌شود که دوره‌های سرویس و بررسی ماهانه پله برقی طولانی شده و یا به زمان ایجاد مشکل و خرابی محدود شود. با توجه به مواردی که گفته شد می‌توان به اهمیت سرویس پله برقی و بررسی دقیق و منظم آن پی برد.

مزایای سرویس به موقع پله برقی

همانطور که گفته شد، پله برقی‌ها پس از مرحله نصب، نیازمند سرویس مرتب و ماهانه توسط یک‌ متخصص کار بلد دارند.

سرویس پله برقی فواید بسیار زیادی برای افراد استفاده کننده دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای آن‌ می‌پردازیم:

۱. توجه به سرویس منظم و دقیق پله برقی می‌تواند جان افراد را در برابر خطرات احتمالی در امان نگاه دارد. از آن‌هایی که پله برقی از جمله وسایل برقی مهم است که روزانه هزاران نفر بر روی آن تردد می‌کنند، بنابراین اطمینان از سالم بودن آن برای حفاظت از جان افراد نیز اهمیت دارد.

۲. اگر اهالی و یا مدیر یک‌ مجتمع و ساختمان نصبت به سرویس پله برقی، بررسی و بازبینی منظم و باکیفیت آن حساسیت داشته باشند، می‌توانند هزینه‌های تعمیر را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. تعویض و یا تعمیر پله برقی به دلیل سنگین بودن و هزینه بالای آن به سختی صورت می‌گیرد. بنابراین می‌توان با یک بار سرویس در ماه از خسارات مالی فراوان جلوگیری کرد.

۳. چنانچه پله برقی‌های یک ساختمان و یا مجتمع (با هر نوع کاربری)، همیشه سالم، مطمئن و کارآمد باشند، می‌تواند میزان رضایت عمومی را نیز برای استفاده از آن بالا ببرد.

جهت ثبت نام در دوره تخصصی و عملی عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی پله‌برقی و پیاده‌روی متحرک اینجا کلیک کنید

سرویس پله برقی شامل چه بخش‌هایی می‌شود

سرویس و بررسی کیفیت، قطعات و کارایی پله برقی شامل چندین سطح است که در هر یک از آن‌ها، یک کار مشخص و بررسی خاص صورت می‌گیرد. در ادامه به این موارد می‌پردازیم:

۱. نظافت و پاکیزگی ظاهر پله برقی

نظافت و پاکیزگی ظاهری آسانسور را می‌توان اولین سطح از سرویس این وسیله دانست. اگر‌ پله برقی ظاهری تمیز و سالم داشته باشد و نظافت آن به شکل مرتب و مکرر انجام گیرد، مسافران و استفاده‌کنندگان از آن، تمایل بیشتری برای سوار شدن بر روی این وسیله پیدا می‌کنند و با خیال راحت و اطمینان بیشتری از آن استفاده می‌کنند.

کثیف بودن و ظاهر نامناسب پله برقی در برخی موارد به دلیل اینکه تمام توجه افراد را به کثیف نشدن لباس یا بدنشان جلب می‌کند، منجر به بروز حوادث و یا زمین خوردن می‌شود.

بنابراین بهتر است به نظافت ظاهری پله برقی، نظافت ریل‌ها و پاک کردن دوده از روی آن‌ها و همچنین تمیز کردن شیشه‌ها توجه شود. این کار می‌تواند باعث اطمینان خاطر و آرامش افراد می‌گردد.

۲. تامین ایمنی بخش الکتریکی پله برقی

یکی از بخش‌های مهم و قابل توجه در سرویس پله برقی که نقش اساسی در سلامت این وسیله و همچنین جان مسافران دارد، بخش الکتریکی آن است. پله برقی از جمله وسایل الکتریکی است که هدایت و کارکرد آن توسط افراد انجام می‌گیرد و تمامی این وظایف بر عهده حسگرها و میکروسوئیچ‌های موجود در آن است.

چنانچه این حسگرها و میکروسوئیچ‌ها با دقت و ظرافت بررسی شده و در فرایند سرویس پله برقی به آن توجه ویژه شود، می‌توان از سلامت آن اطمینان یافت. همچنین بررسی مداوم این بخش از بروز حوادث جانی و خسارات مالی جلوگیری به عمل می‌آورد.

بررسی وضعیت الکتریکی در سرویس پله برقی توسط یک سرویس‌کار ماهر و متخصص هزینه‌های ناشی از خرابی این وسیله را تا حد قابل توجهی کاهش داده و اطمینان و اعتماد مسافران را تامین می‌کند.

۳. تامین ایمنی بخش مکانیکی پله برقی

یکی از کارهای قابل توجه در سرویس پله برقی تامین ایمنی بخش مکانیکی آن است. همانطور که می‌دانید، هر پله برقی از بخش‌های مختلفی از جمله زنجیرها‌،‌ بلبرینگ‌ها، رولرها، شفت‌ها، گایدها ومجموعه‌ای از استپ تشکیل شده است. بروز مشکل در هر یک از این قطعات موجب می‌شود که کل مکانیسم و ساز و کار پله برقی با مشکل رو به رو شود.

همچنین در تمامی بخش‌های پله برقی دستگاه پمپاژ روغن وجود دارد که باید به طور مکرر به وسیله آن تمامی قطعات پله برقی روغن کاری شود. عدم روغن‌ کاری منظم می‌تواند منجر به خشک شدن پله برقی، ایجاد اصطکاک میان قطعات و در نهایت خراب شدن و تحمیل هزینه بالای تعمیر آن شود.

جهت ثبت نام در دوره تخصصی و عملی عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی پله‌برقی و پیاده‌روی متحرک اینجا کلیک کنید

سلامت پله برقی گامی برای جلب اعتماد

یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توان اعتماد اعضای یک ساختمان و مجتمع و یا مسافران مترو، راه‌آهن و دیگر مکان‌های مهجز به پله برقی را جذب کرد، تامین سلامت این دستگاه است.

هر اندازه رسیدگی به پله برقی بیشتر و مدت زمان کارایی آن بالاتر باشد اعتماد افراد برای استفاده از این دستگاه بالاتر می‌رود.

چنانچه سرویس پله برقی به موقع و توسط یک فرد ماهر انجام گیرد، می‌توان از سلامت و طول عمر دستگاه مطمئن شد و بر همین اساس رضایت عمومی افراد ساختمان از آن نیز بیشتر خواهد شد.

سرویس پله برقی را جدی بگیریم

بسیاری از افراد و یا ارگان‌ها وجود دارند که سعی می‌کنند برای خرید و راه‌اندازی پله‌ برقی و همچنین خرید قطعات، بهترین نوع آن را انتخاب کنند. باید بدانید هزینه‌های بالایی که برای نصب، راه‌اندازی و خرید قطعات خرج می‌شوند، هیچگاه تامین‌کننده قطعی سلامت و طول عمر پله برقی نیستند. اگر می‌خواهید یک پله برقی سالم با کارایی بالا داشته باشید، نباید خودتان را تنها محدود به مرغوبیت قطعات کنید و با این پیش‌ فرض که قطعات باکیفیت برای یک پله برقی سالم کافی است، قدم بردارید. بلکه نیاز است سرویس پله برقی را جدی بگیرید و از این طریق یک دستگاه سالم، بدون دردسر و مشکل داشته باشید.

وجود پله برقی سالم با سرویس منظم می‌تواند اهالی یک ساختمان را از نحوه مدیریت و کیفیت کلی آن راضی نگاه دارد. از این رو می‌توان واحدهای یک ساختمان را نیز با قیمت‌های خوبی برای فروش یا اجاره ارائه کرد.

سرویس پله برقی و بازبینی به موقع آن علاوه‌بر افزایش رضایت عمومی از سطح کیفی آن، موجب تامین امنیت جانی افراد و کاهش قابل توجه در هزینه‌ تعمیرات احتمالی می‌شود. پس از این نظر لازم است که سرویس پله برقی را جدی بگیرید و برای آن برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید.

جهت ثبت نام در دوره تخصصی و عملی عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی پله‌برقی و پیاده‌روی متحرک اینجا کلیک کنید

دوره جامع عیب یابی و پله برقی


ارتباط‌‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir