دوره مقدماتی دیوان داوری کشوری و بین المللی

دوره مقدماتی دیوان داوری کشوری و بین المللی آی تی فوتبالrahyaran
اخبار و اطلاعیه

دوره مقدماتی دیوان داوری کشوری و بین المللی

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اطلاعیه) :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  آی تی فوتبال ، دیوان داوری (CAS) که مستقر در لوزان سوئیس می باشد ، از سال ۱۹۸۴ به عنوان یک مجموعه تخصصی و مرجع بین المللی در حوزه حقوق ورزشی فعالیت داشته که به عنوان دیوان عالی اختلافاتی نامیده می شود .

دادگاه داوری ورزش برای حل اختلافات به چند روش عمل می کند از جمله این روش ها می توان داوری و میانجیگری را نام برد که از این طرق به حل و فصل دعاوی که موضوع آن حقوق ورزشی است می پردازد این مرجع سالانه با حجم کثیری از پرونده هایی که موضوع آنها اختلافات ورزشی است روبروست .

همین حالا ثبت نام  کنید

دوره مقدماتی دیوان داوری کشوری و بین المللی

همین حالا ثبت نام  کنید

مدرس دوره : مجتبی بهزادیان (وکیل پایه دادگستری – مشاور و مدرس دوره های حقوقی فوتبال)

ویژه : داوران ، امور قراردادها و حقوقی ، مشاورین ورزشی و مربیان فوتبال و وکلای دادگستری

وظیفه و صلاحیت دادگاه داوری ورزش چیست ؟

وظیفه داوری ورزش این است که حل اختلاف ورزشی را به روش های داوری و میانجیگری خاتمه دهد بنا به درخواست طرفین دعوی دادگاه داوری صلاحیت رسیدگی به دعاوی را پیدا می کند ، اکثریت اختلافات پیش آمده در حوضه ی اختلافات بین المللی هستند ، دادگاه داوری ورزش موظف است با تکیه بر آیین رسیدگی واحد به حل اختلاف اقدام کند . دادگاه داوری ورزش یک نمونه از نمونه های بارز داوری سازمانی می باشد که صلاحیت رسیدگی به اختلافات به وجود آمده از طریق قرارداد و توافق طرفین را داراست .

صلاحیت دادگاه تجدید نظر در خصوص دعاوی ای است که اولا موضوع آنها مستقیم یا غیر مستقیم با ورزش مرتبط باشد و ثانیا متعاقب تصمیم نهادی ورزشی به وجود آمده باشند یعنی نهاد رسیدگی کننده به دعاوی ورزشی ، دعوایی را مورد بررسی قرارداده است و یکی از طرفین دعوی به رای اعتراض می نماید در این صورت این موضوع به دادگاه (CAS) برای رسیدگی ارجاع خواهد شد .

صلاحیت شعب تجدید نظر دادگاه ورزش ویژه و خاص است و اختلافات موصوف قابل حل از طریق میانجیگری نخواهد بود (شعب تجدید نظر دادگاه داوری ورزش به دعاوی میانجیگری رسیدگی نمی کنند ) ، همچنین این شعب وظیفه دارند در برخی موارد به موضوع مقررات داوری ویژه ضد دوپینگ (ADD) و مقررات داوری ویژه (AHD) رسیدگی نماید .

ارتباط‌‌با‌ما

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه‌های‌اجتماعی آی‌تی‌فوتبال :

کانال‌تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball