مدیربرنامه یا ایجنت فوتبال

ایجنت فوتبال
اخبار و اطلاعیه

مدیربرنامه یا ایجنت فوتبال

پایگاه خبری آی تی فوتبال (اطلاعیه) ؛

مدیر برنامه ورزشی (intermediary) که در ایران با نام ایجنت (sport agent) شناخته مي شود امروزه یکی از شغلهای پرطفدار در میان علاقمندان به ورزش است .

در عصر جدید بازیکنان به دلیل انعقاد قراردادهای مالی با مبالغ سنگین ، مسائل مالیاتی ، مدیریت امو اسپانسر و.. نیاز بیش از پیش به داشتن مدیر برنامه ورزشی دارند ، اهمیت داشتن یک مدیر برنامه ورزشی خوب از آنجایی احساس می شود که می بینیم ممکن است بازیکنانی با استعداد و توانایی بالا در جایگاه خوبی قرار نمی گیرند و دلیل این موضوع هم می تواند نداشتن یک ایجنت مناسب و کاربلد باشد ، هر شغلی نیازمند تخصص و آگاهی های مختص به خود است و شغل ایجنت ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، یک مدیر برنامه خوب در کنار یک ورزشکار حرفه ای قرار می گیرد تا با معرفی و بازاریابی صحیح برای بازیکن بهترین پیشنهادها را برای وی بررسی و به او اعلام نماید .

اگر اطلاعات زیادی در مورد مدیر برنامه ندارید ، می خواهید بدانید مدیر برنامه ورزشی خود را چگونه انتخاب کنید ، ویژگی های یک مدیر برنامه ورزشی خوب چیست و ایجنت ورزشی چه وظایفی در قبال بازیکن دارد .

جهت ثبت نام در ایجنت فوتبال اینجا کلیک نمایید

مدیربرنامه ورزشی کیست ؟

مدیر برنامه ورزشی نماینده قانونی ورزشکار جهت مذاکره با باشگاه ها و شرکتها (میخواهند اسپانسر بازیکن باشند یا به هر نوعی و در هر زمینه ای با بازیکن همکاری نمایند) می باشد اما تنها وظیفه مدیربرنامه ورزشی به مذاکره با طرفین بازیکن خلاصه نمی شود ، ایجنت می تواند به نمایندگی از بازیکن برای وی قرارداد منعقد نماید .

دستمزد مدیر برنامه ورزشی از کجا تامین می شود ؟

مدیر برنامه ورزشی دستمزد خود را از درصدی از مبلغ قرارداد بازیکن و مقداری دیگر را ازباشگاه نقصد بازیکن (باشگاهی که بازیکن میخواهد در آینده فعالیت ورزشی خود را در آن ادامه دهد) دریافت می نماید لازم به ذکر است یک مدیر برنامه ورزشی حرفه ای می تواند با مذاکره مبلغ دستمزد بازیکن را بالا ببرد و متعاقبا از این طریق دستمزد خود را نیز افزایش می دهد و همچنین می تواند مبلغی نیز از باشگاه دریافت نماید که این مبلغ بسته به توانایی هایی مدیربرنامه باشگاه طرف قرارداد متغیر خواهد بود .

دستمزد ایجنت ورزشی (sport agent) چگونه محاسبه می شود ؟

همان گونه که در بالا اشاره شد مدیربرنامه ورزشی طبق قوانین فیفا می تواند 3درصد از مبلغ قرارداد بازیکن را برای خود دریافت نماید اما این موضوع در واقع رعایت نمی شود و بی شک مبالغ سنگین تری به عنوان دستمزد به ایجنت وزشی توسط مدیربرنامه ورزشی (sport agent) به چه صورت است باید بدانید در قوانین جدید فیفا دستمزد مدیر برنامه ورزشی سه درصد از کل مبلغ قرارداد بایکن است اما این موضوع فی الواقع در عمل متفاوت است .

به عنوان مثال میتوان مینورایولا را به عنوان یک ایجنت با دستمزد بسیار بالا نام برد این مدیر برنامه ورزشی در انتقال بازیکن تیم یونتوس پول پوگبا به باشگاه منچسر یونایتد مبلغی قریب به 50/000/000 میلیون دلار فقط از انتقال همین بازیکن درآمد زایی داشت که مبلغ بسیار قابل توجهی است پس میتوان گفت یک مدیر برنامه ورزشی بسته به توانایی اش میتواند درآمد خود را نیز افزایش دهد .

جهت ثبت نام در ایجنت فوتبال اینجا کلیک نمایید

چه ورزش هایی نیازمند داشتن ایجنت هستند؟

مدیربرنامه ورزشی شخصی است که در اکثریت قریب به اتفاق رشته های ورزشی نیاز به وجود آن را برای ورزشکار حرفه ای احساس می کنیم نمیتوان گفت مدیر برنامه ورزشی فقط در رشته های خاصی نیاز است ، هرورزشکاری که رشته خود را به صورت حرفه ای دنبال می کند میتواند مدیر برنامه ورزشی داشته باشد تا کنترل امورات غیر ورزشی خود را به این شخص بسپارد .

برخی از افراد فکر می کنند ایجنت ها فقط میتوانند مدیربرنامه فوتبال باشند اما اینگونه نیست و علاوه بر ایجنت فوتبال مدیربرنامه در اکثر رشته های ورزشی میتواند فعالیت نماید و فقط نیازمند داشتن مجوز فعالیت است .

طرف قرارداد ایجنت ورزشی کیست ؟

مدیربرنامه ورزشی در تصویر اکثر افراد تنها با بازیکنان همکاری می نماید و اقدام به بررسی پیشنهادها و انعقاد قرارداد برای بازیکن خود می نماید اما این تصویر اشتباه استس و اینگونه نیست یک مدیربرنامه ورزشی می تواند برای باشگاهها فعالیت کند و اقدام به یافتن استعداد و بازیکنان خوب برای باشگاه نماید برخی مدیربرنامه های ورزشی باباشگاه ها قرارداد منعقد می نمایند و اقدام به جذب بازیکن برای آن باشگاه می نمایند نمونه این موضوع در کشورمان و در تمام جهان وجود دارد .

جهت ثبت نام در ایجنت فوتبال اینجا کلیک نمایید

ارتباط وکیل وزشی با مدیربرنامه

وکیل ورزشی میتواند کمک شایانی به سهولت انجام امورمدیربرنامه نماید به عنوان مثال از لحاظ قانونی قرارداد بایکن را مورد بررسی قرارداد دهد تا اطمینان حاصل شود که در آینده مشکلی به وجود نخواهد آمد یا مدیربرنامه ورزشی میتواند تنظیم قرارداد را به وکیل ورزشی متخصص بسپارد تا تنظیم قرارداد ورزشی بین بازیکن و باشگاه به بهترین شکل ممکن صورت بپذیرد .

همچنین یک مدیر برنامه ورزشی می تواند با یک برند یا شرکت اقدام به انعقاد قرارداد نماید که قراداد اسپانسر ورزشی نامیده می شود و در صورت انعقاد چنین قراردادی می تواند با باشگاه ها یا بازیکنان اقدام به مذاکره نماید تا آنها را متعاقد کند که با برند مورد نظر قرارداد تبلیغات منعقد کنند .

به صورت کلی حوزه فعالیت یک مدیربرنامه ورزشی تنها قرارداد بازیکن با باشگاه نیست و می تواند به عنوان نماینده باشگاه بازیکن یا اسپانسر مذاکره نماید تا بهترین قرارداد را برای موکل خود منعقد نماید .

جهت ثبت نام در ایجنت فوتبال اینجا کلیک نمایید

ایجنت فوتبال


ارتباط‌‌با‌ما

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه‌های‌اجتماعی آی‌تی‌فوتبال :

کانال‌تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball